HORKANET - připojení k internetu

Objednání připojení k internetu

Pokud máte zájem o zřízení připojení k internetu od naší firmy, můžete si v sekci kontakty vyhledat technika a objednat si nezávaznou konzultaci zdarma. V případě, že je signál dostatečný, je možné si připojení rovnou nechat i namontovat. Termín montáže je nutné s technikem dohodnout předem nejlépe telefonicky. Montáže provádíme obvykle do dvou pracovních dnů. Výjimkou může být nepříznivé počasí a to sněžení, námraza na střeše nebo firemní dovolená. Anténa, montáž a předplatné provozu se platí při montáži hotově a další platby se hradí převodem či případně poštovní poukázkou typu A. Zasílání faktur je možné e-mailem a nebo Českou poštou.

Jak se napojit

Zařídíme Vám kompletní odbornou instalaci a napojení do sítě Horkanet. Technik Vám proměří sílu signálu a v případě dobrého výsledku Vám navrhne několik variant umístění antény. Ve většině případů se klientské zařízení montuje na anténní stožár na střeše domu. Proto je nutné zajistit přístup do půdních a střešních prostor včetně míst, kudy povede kabel od antény. V půdních prostorách není nutné mít elektrickou zásuvku. Napájení je řešeno pomocí bezpečného napětí  trafo-adaptéru do 48 Voltů, přímo po datovém kabelu, až ke stanici na střeše.

Klientská přípojka

Klientská přípojka / anténa je plastový box o přibližných rozměrech 150 x 250 x 50 milimetrů a obsahuje také veškerou potřebnou nejmodernější elektroniku.

 

Klientská bezdrátová přípojka airMAX

Klientské bezdrátové zařízení pro příjem internetu

Kabel od antény vede pouze jeden a vede až k PC. Jeho délka může být až 30 metrů v případě, pokud je napájecí adaptér umístěn u počítače, nebo routeru-switche a v případě umístění adaptéru na půdě může být délka utp drátového kabelu až 100m. Na delší vzdálenost je nutné použít kabel optický. Průměr otvoru pro protažení tohoto kabelu je maximálně 7 milimetrů a nutné je použít pouze jeden. Zakončení kabelu je provedeno přípojkou konektoru RJ45 LAN. V PC je proto nutné mít síťovou kartu. Pokud ji nemáte, můžeme vám ji namontovat. Většina nových počítačů má již síťovou kartu integrovanou na základní desce a není ji třeba už kupovat. Stejně tak je tomu i u notebooků. Pokud se jedná o přístroj bez zásuvky LAN a má pouze WI-FI bezdrátové připojení, je ho možné také připojit a to pomocí naší služby domácí datová síť. Připojování trvá podle podmínek až 2 hodiny. Používáme nejmodernější systémy s dálkovou administrací a několikaletá praxe v terénu ukazuje, že spoje námi provedené nepotřebují dlouhodobě žádný servisní zásah. Mají plnou servisní garanci a záruku 2 roky a to formou okamžité výměny v případě poruchy. Servisní zásah na námi namontovaném spoji provádíme do 24 až 48 hodin.

Služba domácí datová síť

Vytvoříme Vám domácí počítačovou síť. Síť může být rozvedena pomocí kabelů nebo bezdrátového wifi. Připojíme veškerá PC v domácnosti nebo firmě, stále za cenu jediného tarifu.

Důležité informace před připojením k síti:

Každý moderní operační systém, nejenom Windows, je tak rozsáhlým dílem, že není v silách ani velkého množství vývojářů jej udržet zcela bez chyb. Operační systém v podobě, v jaké jej nainstalujete z CD nebo DVD, je sice provozu schopný, ale vzhledem k delšímu intervalu mezi vydáním kompletně nových verzí není připraven na všechny nástrahy různých aplikací a po vydání se dříve nebo později objeví bezpečnostní mezery.Uživatelé, kteří nemají trvalé internetové připojení, většinou bezpečnostním aktualizacím systému nepřikládají žádnou váhu. Dnes však již stačí několik minut k tomu, aby byl nedostatečně ochráněný počítač připojený k internetu napaden. Pokud se jedná o napadení tzv. červem, nemusí majitel takového počítače ani spouštět podezřelé soubory. Vše proběhne automaticky. Řadu uživatelů Windows trápí při aktualizacích systému sběr a odesílání informací o jejich počítači do centra Microsoftu. Tak velkou organizaci však stěží bude zajímat číslo vašeho účtu, lechtivé obrázky na disku či podobné záležitosti. Majitelé nelegálních kopií systému a programů se však mohou dočkat zablokování automatických aktualizací. Operační systém Windows obsahuje nástroj Windows Update, který by vám měl aktualizování usnadnit. S jeho pomocí se připojíte k internetovým stránkám společnosti Microsoft, na kterých jsou nabízeny pravidelné aktualizace pro jejich operační systémy a další software. Také neopomeňte pořídit plnou verzi antivirového programu. Pravidelná aktualizace a provádění kontrol systému je dnes již nutnost. I přes všechny tyto opatření důležitá data raději zálohujte! Vámi zanedbaný počítač může bez problémů nejen rozesílat Vaše data nebo omezovat Vaši práci, ale dokonce omezit výrazným způsobem i provoz sítě a v takovém případě může dojít k jeho odpojení od sítě administrátorem.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.
Informace o cenách naleznete v ceníku.

Oznámení

Od 1.ledna 2019 firma HORKANET mění právní formu z OSVČ na společnost s ručením omezeným HORKANET s.r.o. Jedná se pouze o administrativní změnu. Upozorňujeme zákazníky již předem, že společnost má nové číslo účtu: 999846 kód banky: 5500 Veškeré informace a dokumenty našim uživatelům zašleme, nebo je obdrží v běžném vyúčtování pro další období. Děkujeme Vám za projevenou důvěru v uplynulém roce a do nového roku 2019 Vám přejeme hodně zdraví, štěstí, osobních i pracovních úspěchů. 

AKCE!

INTERNET NA PŮL ROKU ZDARMA!

Akce ke všem novým montážím provedeným našimi techniky. Akce platí pro Tarif č.1 na 6měsíců a nevztahuje se na odpojené nebo dočasně přerušené klienty. U jiného zvoleného tarifu bude cena Tarifu č.1 odečtena.

Fakturace

Vážení klienti,

Z ekologických důvodů přecházíme na fakturaci v elektronické formě. Služba je zdarma. V případě zájmu o zasílání faktur na e-mail můžete aktivovat tuto službu pomocí klientského portálu.(sekce editace údajů) Přístupové údaje naleznete na svém vyúčtování  

HorkaNet - informace a novinky

Podrobnosti o zajímavostech a novinkách v naší síti naleznete na horním menu nebo přímo zde:

Novinky